Uv BaskıUv Baskı Ürünleri

Uyarı İkaz Levhaları

Uyarı İkaz Levhaları arasında acil çıkış bölgeleri ve ilk yardım için kullanılırlar. Genellikle kare veya dikdörtgen şeklindedir. Yeşil zemin üzerine beyaz şekillerle tamamlanır ve ortamda bulunan kişinin güvenle tehlikeden uzaklaşmasına yardımcı olurlar.

Kırmızı renk, yasaklayıcı Uyarı İkaz Levhaları için kullanılmaktadır. Beyaz zemin üzerine siyah olarak belirtilen şekil, kırmızı bir çerçeve ve diyagonal bir çizgi ile tamamlanır. Güvenlik ve sağlık için yapılmaması gereken işlemleri ifade etmekte kullanılırlar. ‘Sigara İçilmez’, ‘Girilmez’, ‘Su Dökülmez’, ‘Dokunmak Yasaktır’ gibi levhalar yapılmaması gereken bir olguyu anlatmaktadırlar. Yapılması halinde tehlikeli sonuçlar doğurabilecek olayları betimlerler.

İş güvenliği malzemeleri en çok pvc üzerine uv baskı ile uygulanmaktadır. Bunu galvaniz sac ve ardından alüminyum dekota uygulamasının takip ettiğinin mutlaka altını çizmemiz gerekiyor.

İş güvenliği uygulamasına ilişkin olarak her zaman müşterilerinin beklentilerini dikkate alan yaklaşımla hareket eden firma olarak size dört dörtlük hizmet veriyoruz. Bu bağlamda iş yerindeki kazaların tamamen önlenmesi ve kurumunuzda çalışan işçilerin iş güvenliği ve sağlığının daima maksimum düzeye çıkarılması adına çözümler sunulmaktadır.

Ankara Uyarı İkaz Levhaları

Sarı levhalar uyarı ikaz levhaları niteliği taşırlar ve kişiyi daha dikkatli olması yönünde uyarırlar. Sarı zemin üzerine siyah bir şekil ve siyah çerçeve ile tamamlanırlar. ‘Elektrik Tehlikesi’, ‘Radyoaktif Madde’, ‘Tehlike’, ‘Düşük Sıcaklık’, ‘Patlayıcı Madde’, ‘Düşme Tehlikesi’, ‘Kaygan Zemin’ gibi ortamda bulunan kişilerin dikkatli davranmaları için uyarıda bulunan levhalardır.

Mavi renkli levhalar emredici niteliktedir ve kişinin ortama girebilmesi için uygulaması zorunlu materyalleri içerirler. İş ortamına girmeden önce giyilmesi zorunlu malzemeleri gösterirler. ‘Baret Giy’, ‘Koruyucu Elbise Giy’, ‘Gözlük Kullan’, ‘Emniyet Kemeri Kullan’, ‘Maske Kullan’ gibi ortama giren kişiye zorunlu olarak uyması gereken talimatları bildirirler. Talimatlara uyulmaması halinde tehlikeye maruz kalacakları yönünde uyarırlar. Yeşil renk güvenliğin ve selametin rengidir.

PVC malzeme sayesinde yağmur suyu, kar ve benzeri dış çevre koşullarından etkilenmeyen, hafif paslanmaz iş güvenliği levhasının üretimi ankara uv baskı ile gerçekleştirilmektedir. 7-8 yıla kadar paslanmayan yapısı nedeniyle sıklıkla tercih edilen bu iş güvenliği levhası pek çok sektörde yaygın olarak tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu