Ankara Uv BaskıUltraviole Dijital BaskıUltraviyole BaskıUv Baskı
Trend

Uv Baskı Ankara

Hikaye Öne Çıkanlar
 • Uv Baskı Ankara
 • Uv Baskı Avantajları
 • UV Baskı Ürünleri
 • UV Baskının Faydaları
 • Ankara Uv Baskı Fiyatları
 • Ostim uv baskı yapan firmalar

Uv Baskı Ankara ile, metal etiket, asansör etiketi, uyarı ikaz levhaları, brail yönlendirme levhaları, pleksi etiket ürünleri basılabilir.  Gerçekleştirilecek olan UV baskı Ankara tekniği ile beraber ise ortaya çıkacak olan ürünler gerek su ve nem gerekse güneş ışığına karşı yüksek oranda dayanıklılık göstermektedir. Var olan bu durum ile beraber ise ürünler ilk günkü yapılarını uzun süreler boyunca da korumuş olmaktadır. Etiket ve ambalaj gibi ürünlerin üzerine kullanılmakta olan UV baskı, şeffaf PVC üzerine yapılmaktadır.

Ankara Uv Baskı

Böylelikle de yalnızca ürün çok daha estetik bir görünüme ulaşarak dikkatleri üzerine çekmeyecektir. Aynı zamanda ürünün görüntüsüne zarar verebilecek olan yıpratıcı faktörlere karşı da en üst düzeyde koruma da sağlanmış olacaktır. Ankara Uv Baskı yalnızca kullanıldığı alanlar ise yalnızca etiket ve ambalajlar olmamaktadır. Bununla beraber;

 • PVC ve ahşap esaslı olan plaklar
 • Yüzeyi tamamen pürüzsüz taşlar
 • MDF üzerine yapılan baskı işlemi
 • UV baskı işlemine duyarlı olan vinil ve tekstil ürünleri
 • Yüzeyi ayna özelliğine sahip olmayan materyaller
 • Cam plakalar
 • Deri üzeri baskı
 • Marketlerde kullanılan kartlar
 • Metalden hazırlanmış yaka kartları
 • Yönlendirme tabela üretimleri
 • Personellerin kimlik kartlarının üretimleri
 • Özel üyelik kartı üretimi gibi kart türleri
 • Kredi kartları

Gibi pek çok farklı alanda en iyi sonuçların elde edilebilmesi adına UV baskı tekniğinden yararlanıldığını görmek mümkündür.

UV Baskı Avantajları

Gerek firmaların UV baskı konusundaki isteklerinin artması gerekse bu baskı türünün ortaya koymakta olduğu farklılıklar ile beraber artık bu tarzdaki baskı işlemi geçmiş dönemlere nazaran çok daha popüler bir hale gelmiş oldu. Firmalar tarafından UV baskının seçilmesindeki en büyük etkenlerin başında ise ürünlerin tanıtımı konusunda istenilenleri en iyi şeklide vermesi geliyor. Çünkü bilineceği üzere insanların ürünleri incelerken öncelikli olarak dikkat ettikleri şeylerin başında ambalajlarının güzelliği ve rengi gelmektedir. Başarılı bir şekilde ürünlerini pazarlamayı isteyen firmalar da bu konuya çok fazla dikkat ederler.

Bundan dolayı da ürünlerin dış ambalajları için kullanmakta oldukları görsellere ve metinlere çok daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini de bilirler. UV baskı ile diğer baskılar arasındaki en büyük fark da burada ortaya çıkmaktadır. Özellikle de raf ömrü uzun olan ürünler konusunda firmaların karşı karşıya kalmakta oldukları sorunlardan biri dış ambalajlarındaki renklerin bozulması ve değişmesidir. UV baskı ise tam bu noktada devreye girer. Güneş ışığına karşı oldukça ciddi anlamda dayanıklı olmasından dolayı firmalar için bu baskı çeşidi  deyim yerindeyse vazgeçilmez olmaktadır.  UV Baskı Avantajları söz konusu olduğunda, metal etiket imalatı için en çok kullanılan baskı ürünüdür. İnsanların genel olarak çevrelerinde görmekte oldukları ve kullandıkları ürünlerin büyük bir kısmının üzerinde UV baskı bulunmaktadır.

 

UV Baskı Ürünleri

Var olan bu UV baskı çeşitleri ile beraber ise görsel olarak tam anlamıyla göze hitap edecek ürünlerin insanların karşılarına çıkması da sağlanmış olmaktadır. Özellikle de kredi kartları ambalaj ve etiketlerin sonrasında sıklıkla insanların karşılarına çıkmakta olan UV Baskı Ürünleri olarak ön plana çıkmaktadır. Belirli bir standart boyuta sahip olan PVC malzeme genel olarak kredi kartı için kullanılan temel malzemedir. Var olan bu PVC malzemenin her iki tarafı da UV baskı ile üretilmiş olan görsel bantlar ile sarılmaktadır. İnsanların karşılarına çıkartılan diğer bir ürün ise ağırlıklı olarak otomobillerde tercih edilen ve camlara yapıştırılmakta olan stickerlardır.

 

UV Baskının Uygulandığı Yüzeyler

Firmalar tarafından kullanılmakta olan UV baskı çeşidinin sahip olduğu en büyük avantajlardan biri de istenilen her türlü görselin hiçbir şekilde sorun olmadan kullanılabilmesidir. Dayanıklılığı ciddi anlamda kuvvetli olan UV baskı aynı zamanda normalin de üzerinde bir korumanın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda UV baskı sahip olduğu yapı gereği de son derece esnek olmaktadır. Hemen her şey ile kolayca uyum sağlayan bir yapısı olan UV baskı ile beraber aynı fotoğraflarda olduğu gibi baskıların yapılması da sağlanmış olmaktadır. Diğer pek çok baskı türünde olduğu gibi UV baskının herhangi bir sorunun ortaya çıkmasının engellenmesi adına üzerinde durulması gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunların başında ise kullanılacak olan mürekkebin iyi olması gelmektedir. UV Baskının Uygulandığı Yüzeyler, ahşap, alüminyum veya pirinç paslanmaz levha, cam, pvc, pleski, dekota,  vb. sert ve düzgün yüzeylerdir.

UV Baskının Faydaları

Tercih edilme oranı her geçen gün artmakta olan UV baskı için hazırlanılan mürekkeplerin çeşitlerinde de gözle görülen bir artış ortaya çıkmıştır. UV Baskının Faydaları söz konusu olduğunda tabi ki güneş ışığına karşı dayanıklılığı, çizilmez ve silinmez bir katman bırakmasıdır.  Fakat uv baskıdan tam fayda görmek için kullanılacak mürekkebin kalitesi önem taşır, çünkü mürekkep uv baskı için özel ve kaliteli olanında seçilmezse, mürekkep uvden etkilenip baskısı dağılabilir ve silikleşebilir.  O yüzden bu mürekkeplerin hepsi ne yazık ki istenilen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamamaktadır. Kalite bakımından düşük olan mürekkeplerin kullanılması ile beraber görüntü kalitesi de ciddi oranda düşebilmektedir. Yani kullanılmak istenilen görselin görüntü kalitesi ne kadar iyi olursa olsun fark etmez eğer ki seçilecek mürekkep kaliteli değilse ortaya çıkacak sonuçlar istenilenlerin kendini göstermesini engelleyecektir. Bunun dışında firmaların UV baskı işlemi ile beraber arzu ettikleri sonuçları elde edebilmeleri adına mutlaka bu alanda yeterli deneyime sahip olan isimler ile iletişime geçmeleri de son derece önemlidir.

Ankara Uv Baskı Fiyatları

Ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana her geçen gün çok daha fazla alanda ve isim tarafından tercih edilmekte olan UV baskı tekniğini kullanan kişilerin sayısı da gözle görülür şekilde artmaya başladı. Ortaya çıkan bu artış ile beraber ise firmaların doğru kişileri bulması son derece önemli hale geliyor. Alanında yeterli oranda deneyime sahip ve UV baskı konusunda var olan gelişmeleri yakından takip eden isimler genel olarak firmaların bu konudaki isteklerini net olarak bilecek ve onları yerine getirmek adına gerekli olan çalışmaların tamamını da eksiksiz şekilde yapacaktır. Yapılacak olan çalışmalar ile beraber ise firmalar tarafından farklı alanlarda kullanılacak tarzda UV baskılı ürünlerin ortaya çıkartılması da sağlanmış olacaktır. Ankara Uv Baskı Fiyatları ve fiyat teklifi almak için lütfen bize ulaşın.

Ostim uv baskı yapan firmalar

Ortaya çıkmış olduğu ilk günden bu yana her geçen gün çok daha fazla alanda ve isim tarafından tercih edilmekte olan UV baskı tekniğini kullanan kişilerin sayısı da gözle görülür şekilde artmaya başladı. Ortaya çıkan bu artış ile beraber ise Ostim uv baskı yapan firmalar için doğru olanlarının bulunması son derece önemli hale geliyor. Alanında yeterli oranda deneyime sahip ve UV baskı konusunda var olan gelişmeleri yakından takip eden isimler genel olarak firmaların bu konudaki isteklerini net olarak bilecek ve onları yerine getirmek adına gerekli olan çalışmaların tamamını da eksiksiz şekilde yapacaktır. Yapılacak olan çalışmalar ile beraber ise firmalar tarafından farklı alanlarda kullanılacak tarzda UV baskılı ürünlerin ortaya çıkartılması da sağlanmış olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu