Uv Baskı

Uv Baskı Ahşap

UV baskı ahşap ürünleri olarak ; mdf, sunta üzerine renkli dijital baskı yapılarak anahtarlık, albüm kapağı, bardak altlığı yapılabilir. U.V. baskı ise ahşap materyaller üzerinde özellikle de son dönemlerde sıklıkla kendine yer bulmaktadır. Bu baskı çeşidinin ilk olarak ortaya koyulmaya başlandığı dönemlerde her ne kadar yalnızca belli başlı alanlarda çalışmalar yapılmış olsa da son dönemlerde meydana gelen gelişmeler ile beraber ahşap üzerine arzu edildiği tarzda baskı işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Genel itibari ile bu konuda yapılmakta olan baskı çalışmaları incelenecektir. Bundan da görülebileceği üzere klasik tarzda kullanılması adına gerçekleştirilen ahşap baskı işlemleri bulunuyor. Bunun  yanı sıra farklı otel, havalimanı, kafe, restoran gibi büyük alanlar için de sıklıkla bu baskı işlemi tercih edilebilmektedir. Çalışmaların gerekli noktaların üzerinde dikkatlice durulması ile yapılması sonrasında elde edilecek sonuçlar son derece etkili olabilmektedir.

Ahşap UV Baskı

Ahşap UV baskı çalışmaları, bu tarzdaki baskı işlemlerinin ortaya çıktığı ilk dönemlerde her ne kadar çok fazla tercih edilmemiş olsa da son dönemlerde artık farklı alanlarda ortaya çıkmaya başlamış olan baskı teknikleri arasında kendine yer bulmaktadır. UV baskı tekniği şimdilerde farklı alanlarda sıklıkla kullanılmakta olan rekabet ürünleri arasında kendine yer bulmaktadır. Bu baskı işleminin tercih edilmeye başlaması ile beraber ise artık birçok farklı materyal üzerine yapılmakta olan UV baskı işlemi sayesinde istenilen sonuçların ortaya çıkması da sağlanmış olmaktadır. Ahşap da yine diğer materyallerde olduğu gibi farklı alanlarda kullanılmasından dolayı artık UV baskı denildiği zaman akla öncelikli olarak gelen materyaller arasında kendine yer bulmaktadır.

Ahşaba UV Baskı Ankara

Klasik tarzdaki UV baskı tekniklerini kullanmak yerine çok daha etkileyici tarzda sonuçları elde etmek adına ahşaba UV baskı Ankara seçeneğini ön plana çıkartıyor. UV baskı çalışmalarında genel olarak istenilen materyale düz zemin üzerinde arzu edilen tarzdaki dijital görsel basılmakta ve bu sayede de dekoratif ve tanıtım amacı ile son derece etkili çalışmaların yapılması da mümkün hale gelmektedir. Ahşap UV baskı, isminden de anlaşılabileceği üzere farklı boyutlardaki ahşap materyalin üzerine son derece başarılı bir şekilde yapılabilmekte olan bir baskı türüdür. UV baskı işleminin ahşap üzerine yapılması esnasında kullanılmakta olan UV ışınları sayesinde kullanılan boya ile materyal son derece başarılı şekilde birleştirilecektir.

Ankara Uv Baskı Yapan Firmalar

Alanında deneyimli isimler tarafından yapılmakta olan UV baskı ahşaba uv baskı işlemleri ile beraber ortaya çıkacak olan sonuçlar son derece etkili bir hale gelecektir. Genel itibariyle bakıldığı zaman da görülebileceği üzere ahşap baskı işlemi için ağırlıklı olarak 18 mm kalınlığındaki MDF ürünler ham veya beyaz lamine olarak tercih edilebilmektedir. Lakin ham tarzda kullanılmakta olan baskı işlemi esnasında boya emiciliği ciddi anlamda yüksek olabildiği için ağırlıklı olarak eskitme ve retro görüntülerin elde edilmesi adına sıklıkla tercih edilmektedir. Lam kaplı olan MDF ürünler tercih edildiği zaman ise fotoğraf kalitesinde baskıların elde edilmesi de mümkün hale gelmektedir.

Gerçekleştirilmekte olan Ankara Uv Baskı Yapan Firmalar tarafından yapılan dijital baskı ankara işlemleri esnasında kullanılan boyalar insan sağlığına kesinlikle zarar vermemektedir. Bundan dolayı da yalnızca dış mekanlarda değil aynı zamanda iç mekanda da arzu edilen boyutlardaki ahşap UV baskı örnekleri rahatlıkla kullanılmış olmaktadır. Ahşap üzerine UV baskı yapılacağı zaman ilk olarak ne tarzdaki baskı çalışmasının hangi boyuttaki ahşaba yapılmak istendiğine net bir şekilde karar verilmelidir. Farklı alternatifler arasından seçimin başarılı şekilde yapılabilmesi adına alanına deneyimli isimler ile çalışmak her zaman arzu edilen sonuçların çıkmasını sağlamaktadır. Önemli olan adımların üzerinde durulması sonrasında ise çok kısa bir süre içerisinde ahşap, üst kısmı istenilen baskıya sahip şekilde kişilere sunulacaktır. Bu işlem sonucunda elde edilecek olan ahşap ise yalnızca dekoratif olarak değil aynı zamanda tanıtım ve hediyelik olarak da kullanılabilecektir.

Ahşap Üzerine Uv Baskı Firması

Yapılacak olan UV baskı, ahşap ürünlerde de arzu edilen sonuçların ortaya çıkartılmasına yardımcı olmaktadır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmakta. Bunların en önemlisi, dijital baskı konusunda deneyimli olan isimler ile çalışmak olacaktır. Gerçekleştirilecek ön incelemeler esnasında nelerin istendiğine net bir şekilde karar verilmesi gerekmektedir. Bu ortaya çıkartılacak çalışmanın çok daha etkileyici olmasına yardım edecektir. Ahşap yüzeyler için yapılacak UV baskı işlemleri öncesinde baskının yapılacağı alanın boyutu da son derece önemlidir. Çünkü istenilen görselin tam anlamıyla ortaya koyulabilmesi gerekmekte. Bunun için görselin doğru bir şekilde orantılanması gerekmektedir. Ahşap yüzeyler üzerine dikkatlice yapılacak U.V. baskı işlemi ile beraber arzu edilen her görüntünün ortaya çıkartılması son derece kolay bir hale gelecektir.

Bilindik tarzdaki ahşaba baskı çalışmalarının yanı sıra vektörel tarzda hazırlanmakta olan çalışmalar ile beraber de kısmi olarak baskı işlemleri rahatlıkla yapılabileceği gibi bununla beraber arzu edilen bölgeye fazla sayıda baskı işlemi gerçekleştirilerek kabartma görünümün ortaya çıkması da sağlanmış olmaktadır. Genel olarak UV baskılarda materyalin koyulacağı tablanın ölçüsü son derece geniştir. Bundan dolayı da http://uv-baski.com/ ile iletişime geçecek olan kişiler akıllarında yer etmekte olan baskı işlemini küçük ya da büyük fark etmeden arzu edilen her boyuttaki ahşap üzerine baskının yapılması da mümkün hale gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu